Tematyka

Wydarzenie obejmuje swą tematyką szeroki zakres wiedzy dotyczącej technik jądrowych stosowanych na całym świecie. Program realizowany podczas konferencji kompleksowo porusza zagadnienia związane z:

  • technologiami i innowacjami w energetyce jądrowej
  • medycyną nuklearną
  • prawem atomowym
  • ekonomicznymi, ekologicznymi oraz społecznymi aspektami energetyki jądrowej

 

   Organizatorzy


Wydarzenie jest organizowane przez Katedrę Energetyki Jądrowej oraz członków Koła Naukowego Energetyków Jądrowych "Uranium" - pomysłodawców konferencji. W organizację zaangażowane jest również Polskie Towarzystwo Nukleoniczne, oraz Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN.

 

   Dla kogo?

Forum skierowane jest do studentów kierunków związanych z powyższymi zagadnieniami, członków kół naukowych zajmujących się energetyką i fizyką jądrową, a także pasjonatów tej tematyki z całej Polski.

 

            
   Program

W ramach wydarzenia planowane są:

Udział w Forum będzie potwierdzony oficjalnym certyfikatem uczestnictwa.

 

   Geneza

Tegoroczne forum będzie już 3 edycją wydarzenia które  miało swoją premierę w maju 2016 roku. Poprzednie edycje zostały docenione przez uczestników w postaci wyjątkowo dobych ocen. Biorąc pod uwagę ten sukces jesteśmy zmotywowani do działania i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji. W ramach „III Akademickiego Forum Energii Jądrowej” planujemy dotrzeć do jeszcze większej publiki, poruszyć aktualnie istotne dla polskiej energetyki jądrowej kwestie, tematy związane z innymi technikami jądrowymi oraz poszerzyć wiedzę inżynierską studentów o dane zagadnienia.

Do zobaczenia w maju.

 

   Data i miejsce

III Akademickie Forum Energii Jądrowej odbędzie się 16-18 maja 2017 roku.
Miejscem wydarzenia będzie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

 

16-18 maja 2018

AGH w Krakowie

III Akademickie Forum Energii Jądrowej