O nas

KN Energetyków Jądrowych URANIUM jest prężnie działającym kołem naukowym skupiającym entuzjastów energii jądrowej na AGH. Jest to jedno z nielicznych w Polsce kół naukowych związanych z tą tematyką.


   nasze główne cele to:
  • rozwijanie własnej wiedzy w zakresie energetyki jądrowej
  • promowanie energetyki jądrowej w Polsce
  • edukacja społeczeństwa

 

 

            
   nasze główne cele to:
  • rozwijanie własnej wiedzy w zakresie energetyki jądrowej
  • promowanie energetyki jądrowej w Polsce
  • edukacja społeczeństwa
   Czym się zajmujemy?

Obecnie prowadzimy kilka inspirujących projektów, organizujemy oraz uczestniczymy w wydarzeniach o tematyce powiązanej z promieniowaniem jonizującym, energetyką i fizyką jądrową, bierzemy udział w wyjazdach szkoleniowych.
Przynależność do koła umożliwiła nam m.in.: wizytę w elektrowni jądrowej w Temelinie, udział w konferencji odbywającej się w Sejmie, a także poznanie cenionych na całym świecie naukowców oraz specjalistów z branży.

   Działalność edukacyjna

Na naszym fanpage'u systematycznie publikujemy wiele interesujących artykułów oraz ciekawostek, nie tylko z dziedziny energii jądrowej.
Dodatkowo studenci naszego koła prowadzą cykl wykładów, których celem jest szerzenie wiedzy z zakresu energetyki jądrowej, oraz przekonywanie społeczeństwa do tej gałęzi przemysłu energetycznego.
Już teraz zapraszamy Was do korzystania z naszych zasobów, a może okaże się, że tak jak my polubicie energetykę jądrową.

   Organizacja AFEJ

Pomysł organizacji Akademickiego Forum Energii Jądrowej powstał z braku takiego wydarzenia w regionie. Poprzednie edycje odbyły się przy sporym zainteresowaniu, dlatego projekt jest kontynuowany.

Zapraszamy do udziału w V Akademickim Forum Energii Jądrowej

22-25 kwietnia 2020

AGH w Krakowie

V Akademickie Forum Energii Jądrowej